Nike nuk përmbahet më: Zbulon fanelat e Barcelonës për sezonin 2016/17 (Foto)

150

Ende nuk ka përfunduar sezoni futbollistik, mirëpo kompania e njohur e veshjeve Nike ka zbuluar fanelat e skuadrës blaugranase për sezonin 2016/17. Si zakonisht ngjyrat blu dhe e kuqja janë simbol i fanelës që për sezonin e rradhës nuk do të kenë fare sponzor, transmeton Gazeta Sheshi.

Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Carlos Arroyo ka deklaruar për Radio Katalunia-n se këto do të jenë fanelat e skuadrës azulgrana për sezonin tjetër.

“Jemi dakorduar me kompaninë Nike, që fanelat e para tradicionale do të jenë pa firmën e sponzorit”, deklaroi Arroyo.

Camiseta-barcelona
/Gazeta Sheshi/