Ngjarje tragjike: Ish-futbollisti i Villarealit gjendet pa sheja jete në det

398

Ish-futbollisti i Villarealit, Franco Acosta ka ndërruar jetë ditën e sotme në mënyrë tragjike.

Acosta po përpiqej të notonte përtej lumit në shoqërinë e vëllait të tij, i cili ishte në gjendje të largohej dhe shkoi në kërkim të ndihmës, ndërsa ish futbollisti i Villarealit u zhduk.

Kjo ngjarje e tmerrshme është raportuar kur autoritetet detare kanë gjetur trupin e tij të pajetë.

25 vjeçari, Acosta ishte pjesë e klubit uruguaian, Atenas me të cilin bëri 7 paraqitje.