Ngjarje interesante në ndeshjen e shqiptarëve në Zvicër, një qen u fut në fushë

251

Java e 21-të e kampionatit zviceran prodhoi një moment tejet interesant gjatë ndeshjes ndërmjet Zurich dhe Sionit.

Përderisa ishte duke u zhvilluar ndeshja, qeni i presidentit të Zurich ishte futur në fushë duke penguar vazhdimin e ndeshjes.

Ky moment i rrallë në futboll ndodhi në minutën e 40-të të ndeshjes.

Gjyqtari i ndeshjes e ndërpreu takimin, teksa qeshte, ndërkohë që një person zbriti nga tribunat për ta bindur qenin të largohet nga fusha.

Ndërkaq, takimi përfundoi në “paqe” 1:1 me Fidan Alitin, Domgjonin e Hekuran Kryeziun që luajtën në këtë përballje.