Neymar-Real Madrid, “bomba” e ditës

168

Real Madridi e ka kompletuar ofertën për yllin brazilian Neymar.

Sipas “El Chiringuito”, klubi madrilien ka bërë gati 190 milionë euro për të transferuar Neymarin.

“Los Blancos” dëshirojnë të përfitojnë nga problemet fiskale që qëndrojnë mes Neymarit dhe Barcelonës dhe ta rrëmbejnë atë gjatë qershorit.

Mbetet të shihet përgjigja e Neymar, i cili fillimisht kishte refuzuar 35 milionë euro në sezon nga Florentino Perez.