Nesër hedhet shorti: Këto janë 48 skuadrat dhe vazot në Ligën e Evropës

142

Janë mësuar edhe 22 ekipet e fundit që do të marrin pjesë në fazën grupore të Ligës së Evropës.

UEFA ka konfirmuar 48 skuadrat dhe vazot për shortin e nesërm(premte), që do të mbahet në Monaco nga ora 13:00 pasdite, me orën tonë lokale, të vlefshme për Ligën e Evropës.

Në vazon e parë do të kemi skuadra si Interi, Manchester United, Fiorentina, Schalke, Villarreal dhe Shakhtar Donetsk, ndërsa në vazon dy do të ketë skuadra si Roma, Fenerbahce, St-Etiene dhe Salzburg.

Në vazon e tretë dhe të katërt bënë pjesë ekipe më të vogla, ku spikasin Gent, Southampton, Celta Vigo, Feynoord, Sassuolo dhe Panthinaikos.

Kujtojmë se finalja do të zhvillohet stadiumin polak të qytetit të Solnas, “Frends Arena”. /Telegrafi/

Vazo 1: Schalke, FC Zenit, Manchester United, Shakhtar Donetsk, Athletic Club, Olympiakos, Villarreal, Ajax, Inter, Fiorentina, Anderlecht, Viktoria Plzen

Vazo 2: AZ Alkmaar, Braga, Salzburg, Roma, Fenerbahce, Sparta Prague, PAOK, Steaua Bucharest, Genk, APOEL Nicosia, Standard Liege, Saint-Etienne

Vazo 3: Gent, Young Boys, Krasnodar, Rapid Vienna, Slovan Liberec, Celta Vigo, Maccabi Tel-Aviv, Feyenoord, Austria Vienna, Mainz, FC Zurich, Southampton

Vazo 4: Panathinaikos, Sassuolo, FK Qarabag, FK Astana, Nice, Zorya Luhansk, Astra Giurgiu, Konyaspor, Osmanlispor, FK Qaba, Hapoel Be’er-Sheva, Dundalk.