“Nervozohet” mbajtësi i topave, ia përplas topin për fytyre lojtarit të Romës!

465

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen Ajax – Roma.

Në minutat e fundit, kur skuadra e Romës kishte avantazhin dhe mundohej të ruante atë duke e “zhagitur” sfidën, ndodhi diçka interesante, përcjell GazetaBlic Sport.

Një person i cili ishte duke u përkujdesur për topat e futbollit jashtë fushave, u detyrua t’i dhurojë një të tillë mbrojtësit të Romës, Calafiori.

Megjithatë, mënyra se si ai e bëri atë – u bë virale shumë shpejtë.

Ai ia dhuroi topin me shpejtë duke e goditur lojtarin, gjë që nuk ndodhë shpesh…