Në fundjavë starton Liga e Parë, ky është derbi

307

Liga e Parë këtë sezon pritet të jetë interesante, pasi kthimi në Superligë për shumë skuadra do të thotë shumë.

Flamurtari dhe Vëllaznimi shihen si skuadra favorite, por edhe KEK-u, 2 Korriku dhe Dukagjini nuk qëndrojnë keq.

Në javën e parë Flamurtari do të udhëtojë te Ulpiana, ndërsa Vëllaznimi te Istogu. Ky vlerësohet të jetë derbi, por nuk duhet harruar as ballafaqimin KEK-u – Vushtrria.

liga epare