Ndizet derbi ndërmjet Dritës dhe Gjilanit te Juniorët, atmosferë fantastike

1221

Qindra tifozë janë mbledhur në fushën e Dritës me bari sintetik në Livoç, shkruan Gazetasheshi.com

Aktualisht në këtë stadium po zhvillohet derbi lokal në kuadër të Juniorëve te Dritës dhe Gjilanit.

Para ndeshjes “Intelektualët” e kanë bërë një njoftim për ti përkrahur masovikisht të besuarit e Genc Sermaxhajt, e ku kjo edhe po ndodh, teksa janë mbledhur qindra tifozë në përkrahje të Dritës.

Me poshtë disa fotografi nga ndeshja e Juniorëve, Drita – Gjilani:

Të dy skuadrat janë duke luftuar për titullin kampion e ku për momentin Gjilani ndodhet në pozitën e parë me 52 pikë, ndërsa Drita në vendin e tretë me 45 sosh.

/GazetaSheshi/