Ndërron jetë legjenda e futbollit, Johan Cruyff

180

Johan Cruyff ka vdekur në moshën 68-vjeç.

Ish reprezentuesi holandez, ikonë e Barcelonës dhe Ajaxit, ka vdekur pas betejës kundër kancerit.

“Më 24 mars, 2019, Johan Cruyff ka vdekur në Barcelonë, i rrethuar nga familjarët e tij, pas një beteje të vështirë me kancerin”, thuhet në komunikatën e faqes së tij zyrtare.