Napoli – Bologna: Nota e Rrahmanit dhe të tjerëve

481

Napoli ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në kampionatin italian, Serie A.

Të besuarit e trajnerit italian, Gennaro Gattuso kanë mposhtur 3:1 Bolognën, në kuadër të javës së 26-të.

Dy golat e Insignes (‘8,’76) dhe goli i Osimhenit (’65) ia dhuruan fitoren Napolit sonte.

Kurse, golin e nderit për mysafirët e shënoi Soriano në minutën e 73-të.

Lojtari “dardan”, Rrahmani ka marrë notën 6.9 nga sajti “Whoscored.com”, ndërkaq më i miri për napoletanët ishte Insigne (9.2).