Muriq nuk po gjen rehati tek Lazio, mësohet sa do të mungoj pas lëndimit të fundit!

Vedat Muriqi nuk është aspak në gjendje të mirë

Sulmuesi kosovar në ndeshjen kundër Zenitit, e vlefshme në kuadër të Ligës së Kampionëve ka pësuar një lëndim goxha të rëndë, shkruan Gazetasheshi.com

Muriqi gjatë ditës së sotme ka bërë një vizitë mjekësore në qendrën “Paideia”. Rezultatet e para nuk janë aspak të mira për të ku pritet të mungojë të paktën për dy javë.

Futbollisti nga Prizreni ende nuk ka gjetur golin e parë me Lazion, prej kur u transferua nga Fenerbahçe për 18 milionë euro.

Ai ka luajtur në tre ndeshje në Ligën e Kampionëve si dhe në disa ndeshje në Serie A, por deri më tash nuk ka arritur të realizoj.

/GazetaSheshi/