Mourinho debuton me fitore, luan edhe Januzaj (VIDEO)

522

Skuadra e Manchester Unitedit ka zhvilluar miqësoren e parë nën urdhrat e trajnerit të ri Jose Mourinho. Ata mposhtën ekipin anglez, Wigan Athletic me rezultatin 2-0.

Djajtë e Kuq barazuan pa gola 0 me 0 në pjesnë e parë, ndërkohë që në të dytë nzhbllokuan shifrat.

Golat e Keane dhe Pereira vendosën për fitoren e parë, teksa në fushë më i miri ishte Mikitarjan. Adnan Januzaj u aktivizua gjatë pjesës së dytë.

http://www.dailymotion.com/video/x49ws1n_all-goals-hd-wigan-0-2-manchester-united-16-07-2016-hd_sport