“Mos rrej o Zidane”

189

Përzgjedhësi i kombëtares braziliane, Dunga, ka akuzuar trajnerin e Real Madrid-it, francezin Zinedine Zida, për mungesë rrespekti dhe gënjeshtrës lidhur me mungesën e Marcelo-s, në grumbullimin e Brazilit, transmeton Gazeta Sheshi.

“Si çdo kush tjetër dhe unë kam defektet e mia. Mirëpo, për këtë gjë jam shumë i sigurtë. Mesazhet për Marcelon do i shihni në what’s up”, ka deklaruara Dunga.

Marcelo është bërë temë diskutimi në Brazil, meqenëse Dunga ka ftuar Luis Felipe-n e Atletico Madrid-it dhe Alex Sandro-n e Juventus-it, në krahun e majtë të mbrojtjes, duke e lënë kështu jashtë anëtarin e Real Madrid-it.

/Gazeta Sheshi/