Modele, agjente, bashkëshorte, nënë dhe urë zjarri: Disa nga rolet e shumta të Wanda Narës

Wanda Nara është gjithmonë e pranishme në media. Që nga koha kur kishte lënë Maxi Lopezin për Mauro Icardin ajo është shndërruar në ‘karrem’ për lajmet rozë, transmeton Gazetaseshi.com.

Së fundmi ajo i ka hyrë botës së futbollit, teksa ka marrë në menaxhim karrierën e bashkëshortit Mauro Icardi.

Wanda është një “zojë” e rëndë në botën e futbollit. Ndonëse u përfol se nuk e njeh mirë këtë biznes dhe me konfrontimet që kishte me Beppe Marottan, drejtorin sportiv të Interit, llogaritë e saj në fund kanë dalë tejet të mira.

Ajo e transferoi burrin e saj Mauro Icardi drejt PSG-së, madje duke ia dyfishuar pagën, nga 4.5 milionë euro sa merrte te Inter në 9 milionë euro do marri tani te ekipi francez.

Inter Milan's Argentine forward Mauro Icardi (L) and his wife Argentine television personality, and football agent, Wanda Nara attend the Italian Serie A football match Inter Milan vs Lazio Rome on March 31, 2019 at the San Siro stadium in Milan. (Photo b

Wanda gjithashtu është më e ndjekur se vetë Mauro në rrjetet sociale. Nara krenohet me 5.6 milion ndjekës në llogarinë e saj në Instagram (200,000 më shumë se Icardi), ku fotografi të stilizuara me rroba banje dhe fustanet e mbrëmjes, ulen përkrah pamjeve dhe imazheve të pesë fëmijëve të saj.

“Bota e futbollit po më duket shumë macho, por jam unë ajo që do të bëj revolucion”, tha  ajo për revistën e famshme italiane Gente në shkurt.

“Ajo ka profile të ndryshme“, Valerio Clari, i cili raporton për klubin e Interit për La Gazzetta dello Sport.

“Ajo ishte një showgirl në Argjentinë, ajo është gruaja dhe agjentja e Mauro Icardi, ajo është një biznesmene dhe është nënë e pesë fëmijëve.”

Nara, 32 vjeç, ka bërë biznes që në moshë të re. E parë punë ishte nga një skaut i modelimit të fëmijëve, ndërsa ishte duke luajtur në një park me motrën e saj të vogël, Zaira, e cila është modele dhe prezantuese në TV. Ajo bleu makinën e saj të parë, një Suzuki Vitara, kur ishte 15 vjeç dhe së shpejti po investonte në pronë. Ajo studioi drejtësi dhe administrim biznesi pasi la shkollën e mesme dhe mori përsëri studimet gjatë shtatëzënive.

Fillimisht e pa interesuar në futboll. Sporti erdhi duke u përplasur në jetën e saj kur ajo u takua me Maxi Lopez në një shfaqje të modës, ndërsa ai po luante për Barcelonën. Qifti u martua në maj të vitit 2008, kur Nara ishte 21, dhe kishin tre djem së bashku, vetëm për t’u ndarë në fund të vitit 2013. Rreth të njëjtës kohë (versionet e tregimit ndryshojnë sa i përket datave të sakta), Nara filloi një marrëdhënie me Icardin, i cili kishte qenë shoku i skuadrës së Lopez në Sampdoria dhe i ishte bashkuar çiftit në një festë me jaht rreth Ishujve Aeolian të Siçilisë gjatë verës së vitit 2013.

Kur Interi i Icardit u përball me Sampdorian e Lopezit, mediat sportive italiane e quajtën ndeshjen “W Wanda Derby”. Lopez nuk pranoi të shtrëngonte dorën e Icardit – apo edhe ta shikonte – para ndeshjes, të cilën Inter e fitoi 4-0. Icardi dhe Nara u martuan një muaj më vonë, dhe ata që atëherë kanë pasur dy vajza: Francesca në 2015 dhe Isabella në vitin 2016. Nara u bë agjent i Icardi në 2015 pasi humbi besimin tek përfaqësuesi i tij i mëparshëm, Abian Morano Santana. Ajo nuk përfaqëson asnjë lojtar tjetër.

Maxi Lopez snubbed Icardi before the 'Wanda Derby'

Trekëndëshi i dashurisë me Lopez ka bërë që Icardi dhe Nara figura thellësisht përçarëse si në Itali ashtu edhe në Argjentinën e tyre të lindjes. Diego Maradona e ka quajtur Icardi “një tradhtar.

Punët nuk shkuan mirë gjatë vitit të fundit, kur Nara u pa me drejtuesit e Juventus për të negociuar transferimin e burrit të saj.

Mardhëniet me drejtuesit e Interit u prishën me Icardin që tashmë kishte mbetur jashtë skuadrës.

I morën shiritin e kapitenit dhe e dërguan në tribuna.

Por, transferimi i tij te PSG mund të ndryshojë gjërat pozitivisht te sulmuesi argjentinas.

MILAN, ITALY - FEBRUARY 21: Mauro Icardi (L) and Wanda Nara look on in VIP standing during the UEFA Europa League Round of 32 Second Leg match between FC Internazionale and SK Rapid Wien at San Siro on February 21, 2019 in Milan, Italy. (Photo by Tullio P
Shumë prej njerëzve i shohin ata si çifti “Beckham” 2.0.

Victoria Beckham, një tjetër fashioniste magjepsëse dhe një sipërmarrëse e suksesshme, mbajti një këmbë në Londër kur burri i saj luante për PSG në 2013, dhe Nara synon të adoptojë një qasje të ngjashme. Me fëmijët e saj ende duke ndjekur shkollën në Itali, ajo do të jetojë “midis Milanit dhe Parisit”, siç i tha motrës së saj Zaira gjatë një interviste telefonike në emisionin televiziv argjentinas Morfi Telefe javën e kaluar.

Sidoqoftë ajo zgjedh ta ndajë kohën e saj ose të përdorë talentin e saj, vëmendja e vëmendjes është e sigurtë se do ta gjejë atë.

/Gazeta Sheshi/