Milanit po ia marrin yllin e madh

Franck Kessie u transferua te Milani verën e kaluar nga Atalanta, mirëpo që mund të largohet në verën e vitit 2019.

Mesfushori i Bregut të Fildishtë ka marr ofertë nga kina dhe PSG, andaj rosonerët janë në presion të madh.

Duke e marr teknikisht, Kessie është ende i Atalantas, pasi Milani ka paguar fillimisht 8 milionë euro, ndërsa në verën e vitit 2019 duhet të paguaj edhe 24 milionë të tjerë.