Milani insiston për yllin e ri të Romës

138

Leandro Paredes është bërë njëri nga lojtarët më të kërkuar te Roma.

Mesfushori i talentuar argjentinas kishte një stinor të mrekullueshëm si huazim tek Empoli dhe tani është rikthyer në kryeqytetin italian.

Por për shërbimet e tij Roma ka marrë disa oferta mjaftë të rëndësishme.
E fundit është skuadra e Milanit që e kërkon me ngulm mesfushorin argjentinas.

Milan i ka ofruar Romës para për huazimin e Paredes me mundësi blerje por kjo ofertë është refuzuar.

Gjithsesi për lojtarin në garë është edhe kampioni i Anglisë, Leicester City dhe rusët e Zenit St Petersburg.

Roma për ta lënë të lirë lojtarin po kërkon mbi 25 milionë euro.