Milan transferon katër futbollistë nga Barcelona (FOTO)

430

Milan është duke u angazhuar në kërkim të përforcimeve të reja.

Dhe, “Rossonerët” janë në bisedime me Barcelonën në në lidhje me transferimin e katër futbollistëve nga Camp Nou në San Siro, raporton “Calciomercato.com”.

Arda Turan, Thomas Vermaelen, Tello dhe Adriano janë emrat që i pëlqejnë Milanit, e që janë nxjerr në shitje nga kampioni i La Ligës.

Klubet kanë raporte të mira andaj e kanë më të lehtë arritjen e marrëveshjes.