Milan afër të blejë sulmuesin e njohur për 50 milionë euro

246

Milan është i gatshëm që më në fund t’i kënaqë tifozët me blerje të reja.

Dhe, në mesin e tyre mund të jetë sulmuesi i njohur i Tottenham Hotspur, Harry Kane.

Tabloidi britanik “Mirror”, raporton se “Rossonerët” janë të gatshëm të paguajnë 50 milionë euro për blerjen e reprezentuesit anglez.

Kane shkëlqeu me paraqitjet e tij në edicionin e kaluar në White Hart Lane.

Por, në stinorin e ardhshëm mund të jetë sulmues i Milanit.