Messi-Shaqiri, tifozët zgjedhin golin e argjentinasit si më të bukurin e sezonit (Foto/Video)

141

Lionel Messi e ka mposhtur Xherdan Shaqirin në garë për golin më të bukur të sezonit.

Në bazë të votave në faqen zyrtare të UEFA-së, goli i Lionel Messit, i shënuar ndaj Romës në Ligën e kampionëve është zgjedhur goli më i bukur i sezonit.

CqszbnpWYAABUhQ

Messi, në këtë garë, e ka mposhtur  reprezentuesin e Portugalisë në futsal, Ricardinhon dhe Xherdan Shaqirin, i cili shënoi super gol ndaj Polonisë ne Euro 2016.