Messi do të luajë në fushë “patatesh” me Argjentinën (FOTO)

144

Më 29 mars, Argjentina do të luajë përballjen e saj të radhës kundër Bolivisë e cila vlen për kualifikueset e Botërorit 2018.

Leo Mesi nuk kishte si të mos i mungonte listës së të grumbulluarve, por trajneri i Barcelonës, Luis Enrike është i shqetësuar për stadiumin ku do të aktivizohet “pleshti”.

234349
“Mario Kempes”, stadiumi ku Bolivia luan përballjet e saj zyrtare është në gjendje të mjerueshme dhe fusha ngjan me një fushë “patatesh” ku mundësia e dëmtimit është e madhe.