Mësohet shifra që Mino Raiola ka fituar nga shitja e Pogbas te Unitedit

223

Transferimi i Paul Pogbas i ka kushtuar Manchester Unitedit 115 milionë euro.

Agjenti i yllit francez, Mino Raiola, ka luajtur një rol të rëndësishëm në këtë marrëveshje pasi ai ishte pika kyçe që palët të pajtohen dhe pastaj Djajtë e Kuq të paguajnë një shifër të tillë.

capture-20160809-134428

Me këtë rast agjenti i njohur italian ka arkëtuar 21.77 milionë euro nga ky transferim.

E gjitha kjo pasi ai kishte lidhur marrëveshje paraprake me ish-yllin e Juventusit transmeton Telegrafi.com

CpadrtOUAAAqeq2