Mërgim Berisha merr notën më të lartë në karrierë

192

Mërgim Berisha pati një paraqitje brilante të dielën kundër Rapit Ëienës, duke regjistruar 4 asistime në fitoren 4-2.

Faqja e njohur për statistika ‘SofaScore’ përveç që e ka zgjedhur në formacionin më të mirë të javës, e ka vlerësuar me notën 9.6.

Ky është notimi më i lartë që ka marrë në karrierë 22 vjeçari.

Në këtë edicion, Berisha ka shënuar 8 gola dhe 5 asistime në Bundesligë.