Memeti rikthehet në vendlindje, firmos me Dritën

Arian Memeti është rikthyer tek skuadra ku i mori hapat e parë në basketboll

Memeti është rikthyer në vendlindjën e tij në Gjilan, teksa ka firmosur me KB Dritën, shkruan Gazetasheshi.com

25 vjeçari te Drita është rikthyer pas eksperiencës të skuadra më e trofshme në vend Prishtina, i cili ka luajtur për gjysmë sezoni. Mehmeti për “bardhekaltërit” është paraqitur në vetëm tri ndeshje, teksa ka pasur një mesatare prej 8.7 pikëve, 6.7 kërcime dhe 1.0 asistimeve.

Memeti është edhe lojtari i Përfaqësuesës së Kosovës në 3X3 në basketboll.

/GazetaSheshi/