Mediat kroate fjalë të mëdha për Kosovën

209

Ekipi i Albert Bunjakut ka luajtur baras (1:1) me Finlandën, në ndeshjen e parë të Grupi 1, në kuadër të kualifikimeve të Botërorit 2018.

Kurse, sipas mediave kroate ekipi kosovar e ka merituar fitoren në këtë takim. “Kosova shkruan historinë, ne Finlandë fituan piken e pare, por merituan 3 piket”, shkruan Index.hr:

Kurse, Jutarnji shkruan: “Sukses historik i Kosovës, si mysafir të Finlandës morën 1 pikë”, përcjell Express.

Ndërsa, Večernji List ka përmendur një fakt tjetër nga takimi Finlandë – Kosovë: “Dy Gjermanë, një norvegjez, një zviceran dhe një suedez luajnë për Kosovën”. /Express/