Me kë është i martuar Savashi

970
Aktori i njohur turk Murat Yıldırım, 36 vjeç, u bë i njohur për shqiptarët me rolin e tij në serialin “Dashuri dhe Ndëshkim”.
savashi

Në këtë serial ai luante rolin e Savashit, ku si partnere kishte Jaseminin, shkruan
lajmi.net.

Savashi në jetën e vërtetë është i martuar me aktoren turke 35 vjeçare, Burchin Terzioglu.

Ata janë takuar për herë të parë gjatë xhirimeve të serialit The Storm/Bahozm-Firtina  në vitin 2006.

Për 6 muaj lidhja e tyre ishte vetëm miqësore, por pastaj mes tyre lindi diçka më shumë se dashuri.

Pas përfundimit të serialit ata nuk janë ndarë asnjëherë nga njëri-tjetri. Në vitin 2008 vendosën që dashurinë e tyre ta kurorëzojnë me martesë.