Mbyllen ndeshjet e Vala Superligës, rezultate befasuese

Janë mbyllur pesë ndeshje të Vala Superligës.

Llapi ka fituar ndaj Feronikelit 2:0, për të dalë në vendin e tretë.

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Lirisë në shtëpi 3:1, ashtu sikur Gjilani kundër Drenicës 4:1.

Trepça ka humbur finalen e fundit, duke mos arritur të fitojë ndaj Dritës, 1:1.

Sfida tjetër mes skuadrave të fundit të tabelës, Hajvalia-Ferizaj, është mbyllur 0:1.

-Mbyllet ndeshja!

78′ Goool. Khalid ka shënuar pas një solo depërtimi, duke vendosur praktikisht fatin e kësaj ndeshje 3-1.
57′ Goool. Mankenda ka realizuar sërish për ta kaluar Prishtinën në epërsi 2-1.

-Mbyllet pjesa e parë!

38′ Goool. Chibuze ka përfituar nga një gabim i ‘gardianit’ Bekaj dhe ka qëlluar në portën e zbrazët për të barazuar rezultatin.
27′ Goool. Mankenda realizon me kokë për epërsinë e parë të vendasve.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Bekaj, Curri, Dallku, Maxhuni, Neziri, Boshnjaku, Hamiti, Pevqeli, Khalid, Kelmendi, Mankenda. Kryetrajner: Arsim Thaqi.

Liria: Ruxhi, Bytyqi, Dina, Rexha, Gjeraj, Asare, Likaj, Gashi, Mustafa, Chibuze, Korenica. Kryetrajner: Bekim Bakaj.

Llapi – Feronikeli 2-0.

80′ Goool. Mirlind Daku pasi ka rrëmbyer një top nga Ardian Limani ka tejkaluar ‘gardianin’ Maloku dhe ka realizuar për rezultatin 2-0.
73′ Labinot Osmani ka dështuar të realizojë nga penaltia, duke goditur vetëm shtyllën pingule.

45′ Goool. Valon Zeqiri realizon në mundësinë e fundit në pjesën e parë, duke realizuar në maksimum një gabim në mesin e fushës tek miqtë.

Llapi: Avdyli, Kadriu, Sinani, Statovci, Jashari, Idrizi, Shaqiri, Namani, V.Zeqiri, Daku, Berbatovci. Kryetrajner: Tahir Batatina.

Feronikeli: Maloku, Gërbeshi, Limani, Shala Doshlaku, Shabani, Bardhi, Maliqi, Milicaj, Prokshi, Osmani. Kryetrajner: Ramiz Dervishi.

Gjilani – Drenica 4-1

80′ Goool. Kreshnik Lushtaku ka realizuar për të ngushtuar epërsinë.
55′ Goool. Haxhimusa nuk e ka ndërmend të ndalet realizon sërish, tani për 4-0.
53′ Goool. I pandalshëm Betim Haxhimusa me gjysmë volej realizon nga largësia për 3-0.
49′ Goool. Sërish Betim Haxhimusa ka shënuar për vendasit për ta dyfishuar rezultatin.
47′ Goool. Betim Haxhimusa ka realizuar për ta kaluar skuadrën e Gjilanit në epërsi.

Gjilani: Kaqiu, Kastrati, Hyseni, Arm.Thaçi, Blakçori, Kosumi, Ajeti, Morina, Aliu, Haxhimusa, Rusi. Kryetrajner: Arbnor Morina.

Drenica: Ymeri, Geci, Ibrahimi, Bejta, Nebiu, Krasniqi, Bekteshi, Uka, Dajaku, Lushtaku, Arifaj. Kryetrajner: Fadil Rama.

Trepça – Drita 1-1

90′ Goool. Ergyn Ahmeti realizon në aksionin e fundit në ndeshje për ta barazuar rezultatin.

44′ Goool. Viktor Kuka ka realizuar për të kaluar mysafirët në epërsi.

Hajvalia – Ferizaj 0-1

80′ Goool. Elbasan Thaqi ka realizuar për Ferizajn dhjetë minuta para fundit të ndeshjes.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:00