Mavraj ka një dedikim të veçantë për fitoren ndaj Maqedonisë

132

Shqipëria e ka nisur mbarë rrugëtimin drejt misionit “Rusi 2018”, derisa ka marrë tre pikët e para në Grupin G, pasi ka mposhtur në duelin e parë përfaqësuesen e Maqedonisë, 2-1.

Triumf i kuq e zinjëve në fundin e ndeshjes, por me shijen e ëmbël tek shumë shqiptarë që i gëzohen suksesit të djemve të De Biasit, shkruan Gazeta Sheshi.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj ka një mesazh special për këtë triumf:

“Per #Shkup #Tetove dhe gjithë trojet Shqipetare ??”, ka shkruar Mavraj.
/Gazeta Sheshi/