Maribor – Kukësi, rezultat i thellë

Kukësi e mbylli me humbje ndeshjen e parë miqësore në fazë përgatitore që po zhvillon në Slloveni. Verilindorët e mbyllën me humbje në shifrat e thella, 4-0, takimin ndaj Mariborit.

maribor kukesi

Sllovenët shënuan nga 2 gola për çdo pjesë, në fillim me Kramariç dhe Tavarez, ndërsa në të dytën me Mesanoviç dhe Mlakar. Trajneri Pakult ka provuar edhe lojtarët më të rinj që ka afruar në ekip, si Qaqi, Plaku apo edhe Zguro.

FT |  Maribor 4-0 Kukësi

Shënues: Kramariç 10′,Tavares 44′, Mesanoviç 84′, Mlakar 89′

Kukësi: Koliçi, Qaqi, Dzaria, Shameti, Musolli, Ethemi, Ebipi, Plaku, Zguro, Uilliam, Plum. Të gatshëm: Peposhi, Shkodra, Joti, Maliqi, Limaj, Selimi, Lumi, Hoxha, Kalaja, Cano, Shpehar. Trajner: Peter Pakult.

Goli i dytë – Tavarez 45′

 

Goli i parë – Kramariç 10

Goli i tretë – Mesanoviç 84′

Goli i katërt – Mlakar 89′