Maradona: Messi dështoi prandaj luan me largimin nga Argjentina

126

Armando Maradona ka thënë se vendimet e njëpasnjëshme të Lionel Messit për Kombëtaren janë bërë për ta mbuluar dështimin.

Lionel Messi ka qenë për shumë kohë njeriu i përkëdhelur i tij, por tashmë mes dy legjendave të futbollit argjentinas ka nisur një periudhë jo edhe aq të mirë.

Shkak është bërë vendimi i numrit 10 për t’u larguar nga kombëtarja dhe Maradona nuk arrin ta përtypë një gjest të tillë.

“Nuk e di nëse vendimi i Messit u bë për të mbuluar faktin se Argjentina ka dështuar në tre finale rresht. Një djalë që fillimisht thotë se do të largohet dhe më pas tërhiqet nga vendimi brenda pak ditësh. Kjo tregon se nuk je në rregull”.

“Mendoj se Messi do ta refuzojë edhe pse është krijuar ideja që ai mund të bëjë një hap pas. Gjithsesi ky është vetëm mendimi im dhe ndoshta gabohem”, theksoi Maradona.