Mancini zëvendëson Wenger-in tek Arsenal-i

159

Edhe një sezon tjetër i dështuar nga Arsene Wenger, mund ti hapë rrugën atij drejt largimit nga Arsenal-i. Tashmë zyrtarët e topçinjëve janë duke menduar një zgjidhje konkrete për të zënvedësuar francezin, derisa tekniku italian Roberto Mancini është nga emrat e fundit që po qarkullojnë ne mediumet italiane dhe ato britaneze, transmeton Gazeta Sheshi.

corriere-dello-sport-wenger-mancini-e1458635009664Nëqoftëse është për t’iu besuar gazetës italiane Corriere Dello Sport, ish-tekniku i Manchester City-t, mund të përfundojë në Londër pasi të ketë përfunduar misionin e dërgimit të Inter-it në Ligën e Kampionëve.

Gjithsesi, Mancini mund të konsiderohet shumë më i suksesshëm se Wenger, pasi ka fituar titullin e Premier Ligës në vitin 2012.

/Gazeta Sheshi/