Manchester United – Everton, këtë rezultat sigurisht që nuk e keni pritur

328

Manchester United dhe Everton kanë luajtur barazim pa gola në miqësoren e zhvilluar në ‘Old Trafford’.

Kjo ndeshje u zhvillua për nder të Wayne Rooneyt, që ka bërë dhjetë vite si lojtar i Unitedit.

Nga minuta e parë këtë ndeshje e nisi Zlatan Ibrahimovic, ndërsa Adnan Januzaj siç dihet nuk bën pjesë në planet e Jose Mourinhos, duke mos u ftuar për këtë ndeshje.