Man Utd rivalizon Milanin për këtë lojtar

lorentino është dëshira e madhe e skuadrës së Milan.

Ylli i Benfica, Florentino Luis, është prioriteti i Milan për merkaton e verës, por ‘Rosoneri’ nuk do të jenë pa konkurrencë.

‘ESPN’ raporton se Manchester United kanë vënë në shënjestër lojtarin, duke dërguar edhe agjentin e lojtarit, Bruno Carvalho Santos.

Portugezi luan me skuadrën e Benfica dhe me kombëtaren U21 të Portugalisë. Ai do të jetë 21 vjeç në gusht.

Milan po synonte të ofronte Lucas Paqueta për shërbimet e Florentino. United mund të ndryshojë kalkulimet për kartonin e lojtarit.