Man Utd – Man City, formacionet e derbit (FOTO)

Manchester United dhe Manchester City ndeshen sot në ora 13:30 në derbin e qytetit në Premierligë.

Manchester United pret Manchester Cityn në derbin e qytetit në kuadër të xhiros së katërt në Premierligë.

Ekipi i Jose Mourinhos takohet me atë të Pep Guardiolës në duelin më të madh deri më tani gjatë këtij sezoni.

“Mundo Deportivo” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave.

Sergio Aguero mungon tek “Citizens” për shkak të dënimit prej tri ndeshjeve moslojë.