Mabetex Prishtina bën homazhe pranë varrit të ish-presidentit Vokrri para nisjes në Barcelonë

Klubi i Futsallit “Mabetex Prishtina” ka vizituar varrin e ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, teksa kanë bërë homazhe para nisjes drejt Barcelonës, transmeton Gazetasheshi.com.

Klubi kryeqytetas do të takohet me FC Barcelonën  në Palau Blaugrana me datën 15 Janar 2021 në ora 18:30, ndeshje e cila është e vlefshme për UEFA Champions League.

“Para nisjes për ndeshjën më të rëndësishme për klubin tonë, kemi bërë homazhe tek varri i ish-presidentit z. Fadil Vokrri.
Ne vlersojmë lartë kontributin dhe punë e tij për futbollin e vendit tonë duke qenë akteri kryesor për pranimin në UEFA dhe FIFA.
Një jetë, një Prishtinë”, thuhet në faqen zyrtare të klubit kryeqytetas.

Imazhi mund të përmbajë: një ose më shumë njerëz, njerëz që qëndrojnë dhe jashtëImazhi mund të përmbajë: lule, bimë, pemë dhe jashtëImazhi mund të përmbajë: 1 person, duke qëndruar, qiell dhe jashtëImazhi mund të përmbajë: një ose më shumë njerëz dhe jashtëImazhi mund të përmbajë: një ose më shumë njerëz, njerëz që qëndrojnë dhe jashtëImazhi mund të përmbajë: një ose më shumë njerëz dhe jashtëImazhi mund të përmbajë: një ose më shumë njerëz, njerëz që qëndrojnë dhe jashtëImazhi mund të përmbajë: një ose më shumë njerëz, njerëz që qëndrojnë dhe jashtë
/Gazeta Sheshi/