Lutfi Haziri ka diçka për KF Gjilanin (Foto)

814

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka komentuar tek njëri nga tifozët e Gjilanit që kishte shprehur revoltën pas humbjes të skuadrës së tij të zemrës në shtëpi nga Trepça ’89 2:1.

“Perpara FC Gjilani 1945!…eshte vetem loja e pare. Ka kohe me mbrri finishin dhe me dal kampion ne Republike. Une besoj ne ju!Besoj ne Kryesin e klubit e cila duhet ta mbyll marrveshjen me partneret nga Nunbergu!Me ta jemi me te sigurte!…besojm ne Ju!Luta”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Me këtë rast, Haziri thotë se kryesia e Gjilanit duhet pranuar marrëveshjen me investitorët gjermanë, marrëveshje e cila ka ngecur për shkak të disa detajeve.