Lojtari i Betis-it dashurohet në vetën

151

Erdhi si i huazuar për gjashtë muaj në fillimin e janarit tek skuadra Betis nga Chelsea, dhe menjëherë ka filluar ta pëlqejë vetën. Fjala është për mesfushorin e ri belg, Musonda, që këtë edicion ka patur disa paraqitje të mira, transmeton Gazeta Sheshi.

“Në La Liga jam unë lojtari më i preferuar. Tifozët më dashurojnë dhe më kërkojnë foto pothuajse çdo ditë”, ka theksuar Musonda.

Real Betis aktualisht renditet në pozitën e 13-të, me 34 pikë.

/Gazeta Sheshi/