Liverpooli ia shkakton humbjen e parë Chelseat (Video)

162
Liverpooli e ka fituar derbin a xhiros së pestë në Premierligë.

Të kuqtë kanë mundur në udhëtim Chelsean me rezultat 1:2.

Dejan Lovren në minutën 17 dhe Henderson me një supergol në minutën 36 shënuan për fitoren e Liverpoolit.

Golin e vetëm për Chelsean e shënoi Diego Costa në minutën 61.

Kjo ishte humbja e parë për Chelsean dhe Conten këtë edicion në Premierligë.