Liverpool në epërsi ndaj United pas ndeshjes së parë

87

Liverpooli e ka mposhtur Manchester Unitedin në ndeshjen kryesore të mbrëmjes në Ligën e Evropës. “The Reds” fituan 2:0, falë golave të Daniel Sturridge dhe Roberto Firmino.

1457642386321_lc_galleryImage_vlcsnap_00081_jpg 1457642579127_lc_galleryImage_Manchester_United_goalkee 1457643183403_lc_galleryImage_LIVERPOOL_ENGLAND_MARCH_1 1457646997326_lc_galleryImage_Mar_10th_2016_Liverpool_U

Fitore të rëndësishme kanë shënuar edhe Athletic Bilbao ndaj Valencias 1:0 dhe Villarreal ndaj Bayer Leverkusen, 2:0, përcjellë “Lajmi.net”.

Ndeshja e vetme pa fitues ishte ajo mes Spartës së Pragës dhe Lazios, 1:1.