Liverpool mund të shpallet kampion në këtë ndeshje

Liverpool ka mundësi të artë që ta bëjë historinë në derbin lokal kundër Everton.

Derbi i Merseyside i jep mundësi skuadrës së Liverpool që të shpallet kampion, në rast se arrin të gjitha fitore deri në atë ndeshje.

Një nga ndeshjet që nxit interesimin më të madh në futbollin anglez, derbi i Liverpulit mund të shpall edhe kampionin e këtij viti.

Kjo do të ishte jashtëzakonisht speciale për ‘Reds’, pasur parasysh se nuk kanë fituar Premierligën që 30 vite, dhe këtë mund ta bëjnë kundër rivalit lokal.

Gjëja e vetme që do t’i mungonte këtij triumfi do të ishin tifozët e Liverpool, të cilët aq shumë e pritën këtë trofe.