Liverpool kërkah hiç, Chelsea e triumfon në derbi dhe arrinë në zonën Champions

120

Tashmë ka përfudnuar takimin ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas, duel ky në kuadër të xhiros së 29’të në Premierligë.

Golin e fitores dhe të vetmin në këtë ndeshje për klubin e Tuchel e realizoi, Mount në minutën e 42’të të takimit.

Liverpoolin në këta 90 minuta nuk e rrezikoi edhe shumë skuadrën e Chelseas dhe me 0:1 u mbyll gjithçka.

Me këtë fitore, Chelsea mbanë pozitën e katër me 47 pikë e Liverpooli mbetet në të shtatën me 43 sosh.