Liverpool – Dortmund, formacionet zyrtare

128

Është afruar koha për ndeshjen e kthimit çerekfinale në kuadër të Ligës së Evropës mes Liverpoolit dhe Borusia Dortmundit.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Gjermani mes dy skuadrave përfundoi pa fitues 1-1 dhe kështu dy skuadrat do të kërkojnë kualifikimin për në gjysmëfinale në ‘Anfield’.

Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Can, Milner, Lallana, Firmino, Coutinho, Origi.

Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer – Weigl, Gündogan, Castro – Mchitarjan, Aubameyang, Reus.