Dhunë në Prizren, fitore të mëdha të Llapit e Ferizajt

Dueli ndërmjet Lirisë dhe Dritës nuk ka gjetur fundin. Sfida e zhvilluar në Prizren është ndërprerë në minutën 90 pas golit të vendasve. Liria në këtë minutë kishte shënuar për 1:0 nga penalltia.

Tifozët mysafirë kanë tentuar ta sulmojnë asistentin dhe më pas kanë kërkuar t’i ‘qërojnë hesapet’ me tifozët vendas.

Pas zbrazjes së tribunave, “Intelektualët” kanë refuzuar ta lëshojnë stadiumin dhe pas pritjes gati 50 minutëshe është marrë vendim që dueli të ndërpritet, shkruan Gazetasheshi.com.

Nga ana tjetër, Llapi ka realizuar një fitore të madhe në udhëtim te Prishtina me shifrat 2:1 ndonëse ishte duke pësuar 1:0.

Tri pikë të mëdha i ka marrë edhe Ferizaj që mposhti 2:1 rivalin direkt për mbijetesë, Trepçën.

 

Prishtina – Llapi 1:2

Përfundon ndeshja, fitore e madhe e Llapit

https://www.facebook.com/FF.Kosovar/videos/1043748122426513/

82′ Goool… Mirlind Daku kalon Llapin në epërsi

https://www.facebook.com/FF.Kosovar/videos/1043741165760542/

73′ Goool… Berat Hyseni realizon nga penalltia

72′ Penallti për Llapin. Portieri Visar Bekaj pengon në zonë Mirlind Dakun

70′ Llapi ka shpërdoruar mundësi të mirë me Berat Hysenin

https://www.facebook.com/FF.Kosovar/videos/1043736942427631/

58′ Gooool…. Basit Khalid sjell në epërsi Prishtinën. Formë e jashtëzakonshme e ganezit

Nis pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë

44′ Neziri i Prishtinës nuk shfrytëzoi një aksion të mirë të Prishtinës

43′ Shi i madh në Obiliq, tifozët po e lëshojnë stadiumin

35′ Disa gjysmëraste për të dy ekipet, mirëpo rrjetat mbeten të paprekura

20′ Prishtina ka iniciativë të lehtë ndaj Llapit, por pa rrezikuar portën e Ilir Avdylit

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare

Prishtina: Bekaj, Maxhuni, Curri, Kukaj, Neziri, Maxhuni,Boshnjaku  Krasniqi, Pefqeli, Kelmendi, Makenda, Khalid

Llapi: Avdyli, Idrizi, Jashari, Kadriu, Statovci, Karabegu, Zeqiri, Namani, Hyseni, Daku, Berbatovci

 

Liria – Drita 1:0

18:37: Zyrtare: Ndeshja nuk ka rifilluar dhe përfundimisht është ndërperë në minutën 90

18:35: Ende nuk dihet nëse loja do të rifillojë. Terri ka filluar të bie…

18:30: Nëse tifozët e Dritës nuk largohen nga fusha, ndeshja do të ndërpritet

18:26: Tifozët e Dritës, “Intelektualët” ndodhen në terren dhe hezitojnë ta lëshojnë stadiumin. Jashtë stadiumit ka tifozë të Lirisë!

Kalojnë 25 minuta prej kur sfida është ndërprerë dhe ende nuk ka rifilluar. Dueli u ndërpre në minutën 90 me “Intelektualët” që u revoltuan me golin dhe tentuan ta sulmojnë asistentin dhe pastaj edhe të konfrontohen me tifozët vendas

Tifozët e Lirisë kanë lëshuar stadiumin, por “Intelektualët” po rezistojnë

Ende nuk ka rifilluar ndeshja në Prizren. Kanë mbetur për t’u zhvilluar edhe katër minuta

Tribunat e stadiumin në Prizren po zbrazen

Ende nuk ka vazhduar ndeshja në Prizren. Një polic është lënduar dhe është dërguar me autoambulancë

90+’ “Intelektualët” kanë tentuar sulmin në gjyqtarin ansor. Tifozët mysafirë tentojnë t’i qërojnë hesapet me tifozët vendas. Ka policë të lënduar. Ndeshja është ndalur për momentin

89′ Goool… Guraziu e shndërron në gol penalltinë e fituar

88′ Penallti për Lirinë. Pengohet sulmuesi Fillim Guraziu

84′ Qëdrim Gashi i Lirisë humb rastin më të mirë në ndeshje

75′ Ndeshje e fortë në Prizren. Mungojnë vetëm golat

52′ Ashpërsohet ndeshja. Përparim Livoreka ndëshkohet me karton të verdhë pas një ndërhyrje. Kjo ka nxitur masën të reagojë. Në aksionin e radhës Livoreka pengohet nga Mustafa

51′ Liria ka hyrë furishëm në pjesën e dytë

Nis pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë

40′ Drita ka arritur të lirohet nga presioni i vendasve dhe po tenton golin, por pa sukses

30′ Ndeshje e baraspeshuar në Prizren pa raste konkrete për shënim

15′ Liria afër golit, por portieri mysafir, Betim Halimi ishte në vend

  • Atmosferë impozante në Prizren me të dy tifozeritë, “Arpagjiktë” dhe “Intelektualët”

Nis ndeshja me 10 minuta vonesë

 

Ferizaj – Trepça 2:1

Përfundon ndeshja

85′ Trepça po tenton golin e barazimit, teksa Ferizaj po mbrohet me sukses. Ndeshje interesante në Ferizaj

71′ Goool... Pleurat Hajdini ka realizuar pët Trepçën pas asistimit të Ahmetit

53′ Ferizaj ka epërsinë nga pjesa e parë dhe po e administron lojën

Nis pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë

40′ Mysafirët po tentojnë ta ngushtojnë epërsinë, por mbrojtja vendase po tregohet e sigurt

29′ Goool… Shpëtim Babaj shënon nga distanca me një gjuajtje të saktë

20′ Goool… Milan Ristovski kalon në epërsi Ferizajn pas asistimit të Shpëtim Babajt

Nis ndeshja