Liga e Parë vjen me dy super-sfida, ky është orari i fundjavës

Krahas Vala Superligës, FFk ka caktuar edhe terminet e ndeshjeve për xhiron 26 të Ligës së Parë.

Kjo xhiro karakterizohet me dy super-ndeshje. Të shtunën ndeshen KEK-u dhe Vushtrria, kurse të dielen ballafaqohen Ballkani e Ferizaj, transmeton Gazetasheshi.com.

Ndryshe, të shtunën luhen katër duele, sikurse edhe të dielen.

Liga e Parë – Java e 26-të

E shtunë, 21 prill – ora 15:00
KEK-u – Vushtrria
Fushë Kosova – Vitia
Ramiz Sadiku – Trepça
Kosova – Onix Banja

E diel, 22 prill – ora 15:00
Ballkani – Ferizaj
Kika – 2 Korriku
Bashkimi – Rahoveci
Hajvalia – Dukagjini