Liga e Parë, këto janë rezultatet komplete

307

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e zhvilluara sot të xhiros së tretë të Ligës së Parë.

Flamurtari ka fituar derbin me Vushtrrinë me rezultat 2:0. Ky ishte triumfi i parë i kryqytetasve këtë edicion pas një barazimi dhe një humbjeje.

Ndërkohë, fitore ka shënuar edhe Dukagjini që në udhëtim ka mposhtur Deçanin 3:2. 

E shtunë

Istogu – 2-Korriku                                        2:4

Kek-u – Vëllaznimi                                       1:1

F-Kosova – Vllaznia (P)                                1:0

Ballkani – Kosova (P)                                   2:1

Rahoveci – Vitia                                           0:0

Ulpiana – R-Sadiku                                       0:2   

E diel

Flamurtari – Vushtrria                               1:0

Deçani – Dukagjini                                   2:3