Liburni merr kryesimin në kampionatin elitar të futsallit, ja klasifikimi i plotë

Liburni ka marrë kryesimin në kampionatin elitar të futsallti kosovar, pasi udhëheq renditjen tabelare pas xhiros së tetë me të gjitha fitore, raporton Gazetasheshi.com.

Afër gjakovarëve qëndrojnë edhe skuadrat kryeqytetase të Prishtina 01 dhe Mabetex teksa ekipet e tjera pas tyre po mbajnë distancën sociale dhe gjinden shumë mbrapa.

Mabetex Prishtina ka për t’i zhvilluar edhe dy ndeshje dhe mund të përmisohet me pikë në klasifikim.

Tabela pas javës së tetë:


/Gazeta Sheshi/