Lëvizje të papritura te Milani

329

Sipas medieve italiane, Milani janë duke konsideruar shitjen e Mattia De Sciglio, në mënyrë që të mbajnë në skuadër, Carlos Baccan.

Sulmuesi kolumbian shënoi 18 gola në Serie A për sezonin e fundit të kuqezinjve dhe ka qenë i lidhur me një kalim në Barcelonë, Paris Saint-Germain dhe West Ham gjatë afatit veror.

Megjithatë, e përditshmja italiane Corriere dello Sport tani pretendojnë se klubi nga San Siro do të përpiqet për të ul receptorin e telefonit për 29-vjeçarin në kurriz të mbrojtësit De Sciglio.

Në mënyrë ideale, Milani do të duan të mbajnë si burrat, por vonesa të përsëritura dhe pasiguria përreth tentimit të shitjes së klubit nga Silvio Berluskoni, do të thotë që trajneri Vincenzo Montella duhet të shesë për të ngritur fonde për të sjellë lojtar të rinj në skuadër.

Roma është thënë të jenë e interesuar në reprezentuesin italian, De Sciglio, ku çmimi i tij sillet rreth 20 milionë euro.