Leo fiton më në fund një Oscar

229
Leonardo DiCaprio ka fituar më në fund një çmim Oscar. Aktori ishte nominuar në kategorinë e aktorit më të mirë protagonist me filmin “The Revenant” dhe mundi konkurrencën e Bryan Cranston (Trumbo), Matt Damon (The Martian), Michael Fassbender (Steve Jobs) dhe Eddie Redmayne (The Danish Girl) për çmimin më të lakmuar në kinematografi.

Ky ishte nominimi i gjashtë për Oscar për DiCaprion, pas 5 nominimeve si aktor dhe një si producent.