Leicester – Mahrez, kjo nuk pritej

231

Riyad Mahrez po mendon largimin nga skuadra e tij aktuale, Leicester City.

Riyad Mahrez nuk e sheh vetën edhe shumë gjatë në radhët e kampionit të Anglisë.

Sipas France Football, mesfushori algjerian ka në plan të hedh poshtë një zgjatje të kontratës nga kampioni i Anglisë.

Reprezentuesi algjerian ka shkëlqyer për ‘Dhelprat’ gjatë fitimit të titullit të Ligës Premier në 2015-16, por raportet thotë se ai tani është duke kërkuar një sfidë të re larg stadiumin King Power.

Sipas raporteve të medieve të huaja, Mahrez është i prirur për t’u bashkuar me një klub elitar evropian dhe ka qenë më parë i lidhur me preferencat e Paris Saint-Germain dhe Barcelonës.