Leicester City premton një skuadër mjaft të fortë edhe për sezonin e rradhës

91

Jon Rudkin, drejt sportiv në skuadrën angleze Leicester City, beson se skuadra e tij do të jetë një arrë e fortë për ekipet tjera në sezonin e ri të Ligës Premier, transmeton Gazeta Sheshi.

“Në sezonin tjetër do kemi një Leicester shumë të fortë dhe iluzionues”, theksoi drejtori i klubit më në modë në Europë.

Rudkin ka theksuar gjithashtu se skuadra që ai drejton e ka mjaft të qartë objektivin dhe filozofinë e lojës për ti bërë ballë të gjithë skuadrave në ishull.

/Gazeta Sheshi/