Lazio 2:1 Marseille, nota e Berishës, Strakoshës dhe të tjerëve

Lazio ka shënuar fitore ndaj Marseille me rezultatin 2:1.

Me këtë fitore, skuadra nga kryqyteti i  Italisë ka siguruar kalimin në fazën tjetër.

Golat për vendasit u realizuan nga Marco Parolo dhe Correa, me dy asistime të Immobile.

Për mysafirët golin e vetëm e realizoi Florian Thauvin.

Këto janë notat e lojtarëve për këtë ndeshje: